تاثیرات انواع رنگ روی فروش

تاثیر رنگ ها در فروش | کجا از چه رنگی استفاده کنیم؟

تاثیر رنگ ها در فورش واقع فوق العاده است و شما می توانید با استفاده ی درست از رنگ ها به راحتی افزایش فروش خود را چندین برابر کنید. همچنین رنگ به عنوان یکی از روش های افزایش اعتماد کاربران هم شناخته می شود. از همین رو در ادامه ی این آموزش قصد داریم به صورت کامل به تشریج موضوع افزایش فروش سایت با کمک گرفتن از رنگ ها بپردازیم پس تاپان این آموزش از رعد آموز با ما همراه باشید.

فروش چگونه صورت می گیرد؟

قبل از شروع مبحث جذاب تاثیر رنگ ها در فروش سایت باید یکسری پیش زمینه هایی را در ذهن خود ترسیم کنید اولین مورد این است که بدانید اصلا چگونه فروش صورت می گیرد؟

اولین مرحله باید کاربر از گوگل یا… وارد سایت شما شود. سپس حدود 3 الی 4 ثانیه ی اول که کاربر وارد سایت شما شده است تاثیر گذار ترین زمان است 70% تصمیم گیری که آیا در این سایت باقی بمانم یا بروم در همین ثانیه های اول گرفته می شود. در ثانیه ی های اول رنگ ها هستند که با کاربران حرف می زنند و موضوع تاثیر رنگ در فروش سایت اینجا بیشتر به چشم می خورد. بعد از اینکه همه ی موضوعات سایت شما اوکی بود کاربر به مقایسه ی قیمت و خدمات سایت شما به نسبت دیگر سایت های می پردازد و سپس اگر برتری سایت شما را به دیگر سایت ها حس کرد اقدام به خرید می کند. دقت کنید که مراحل خرید باید ساده باشند تا کاربر به ساده ترین روش و با کمترین زمان به صفحه ی پرداخت منتقل شود.

اوپس! پیشنهاده میشه این آموزش رو بخونی  انواع هاست کدامند؟ + توضیحات کامل و جامع

مراحل بالا به صورت خلاصه وار توضیح داده شدند و تاثیر رنگ ها در هریک از بخش های فروش نام برنده نشد از همین رو در ادامه به این موضوعات خواهیم پرداخت.

چگونه با کمک از رنگ ها اعتماد سازی کنیم؟

شما به سادگی می توانید با کمک گرفتن از رنگ ها اعتماد سازی خیلی قوی انجام دهید. رنگ آبی احساس اعتماد و اطمینان را در کاربر برمی انگیزد و شما با استفاده از رنگ آبی در صفحاتی مثل سبد خرید و… می توانید اطمنیان کاربر را جلب کنید تا از شما خرید کند. منظور از استفاده از رنگ آبی نیست الزاما کل رنگ ها آبی باشد بلکه جاهایی که امکان دارد و به نظر خودتان مطلوب است این کار را انجام دهید.

حتی گاهی اوقات رنگ سازمانی سایت شما مثلا سبز است و نمی توانید رنگ سازمانی را تنها در صفحات خاص تغییر دهید بلکه باید از رنگ آبی به صورت هوشمندانه و بدون به هم خوردن نظم سایتتان نهایت استفاده را کنید.

سازمانی سایت چیست؟

هر سایت یک رنگ سازمانی دارد و بیشتر مواردی که در آن قرار گرفته اند به سوی یک رنگ خاص و یا یک تیف رنگی که با هم تناسب دارند حرکت می کند. اینکه از هر رنگی در هر جایی و بدون برنامه ریزی استفاده شود واقعا افتضاح است و باید دقت کافی داشته باشید که سایت خود را به یک سایت رنگین کمانی یا رنگ و وارنگ تبدیل  نکنید.

تاثیرات انواع رنگ روی فروش

تاثیر رنگ ها در افزایش فروش

تا به انجا یکسری توضیحات پایه را خدمت شما عرض کردیم تا به صورت کامل متوجه منظور ما از تاثیر رنگ در افزایش فروش شوید از این به بعد قصد داریم به دید رونشناسی هر رنگ بپردازیم.

اوپس! پیشنهاده میشه این آموزش رو بخونی  سرور چیست؟ چه کاربردی دارد؟

رنگ فرمز

این رنگ موجب ایجاد هیجان و سرزندگی در کاربر می شود این سرزندگی شامل فعالیت های فیزیکی هم می باشد. موضوع دیگری در مورد با تاثیر رنگ قرمز روی افزایش فروش جلب توجه بالای این رنگ است. یعنی اگر قصد دارید کاربر حتما یک موضوع یا یک آفر ویژه را قبل از خرید ببیند استفاده از متن و تصویر با این رنگ در جای مناسب می تواند کمک بسازی به شما بکند.

این رنگ برای سایت های ورزشی و آموزشی مناسب می باشد.

رنگ سبز

این رنگ مزمون طبیعت را به ما منتقل می کند. با دیدن این رنگ احساس آرامش در روه ما جاری می شود. رنگ سبز نشانگر پول و ثروت است ولی در سایت های گردشگری می تواند تاثیرات بسازی را ایفا کند.

رنگ آبی

همانطور که اشاره شد این رنگ نشانگر اعتماد، صدافت و امنیت بالا است یعنی زمانی که کاربر تحت تاثیر رنگ ها آبی قرار می گیرد به صورت ناخودآگاه به شما اعتماد می کند. این موضوع در بلاگری هم از اهمیت بالایی برخوردار است که در آموزش بلاگری به صورت کامل در مورد با آن صحبت شد. رنگ آبی با تمامی رنگ ها سازگاری دارد و با قرار گرفتن کنار رنگ های دیگر می تواند تصویر چشم نوازی را ایجاد کند.

حرف آخر در مورد با تاثیر رنگ ها روی افزایش فروش

در این آموزش به صورت کامل به تاثیر رنگ ها روی افزایش فروش پرداختیم و نکات نابی را بیان کردیم. از همین رو متوجه شدید که رنگ ها چه تاثیرات موثری رو ایفا می کنند. در صورتی که هرگونه سوالی در مورد با رنگ ها ذهن شما را مشغول کرده است در قسمت نظرات مطرح نمایید.

3/5 - (1 امتیاز)