html چیست ؟ - رعد آموز

html چیست؟ + چگونه html کل دنیا را متحول کرد؟

html چیست؟ سوالی است که برای پیدا کردن جواب آن به این آموزش از رعد آموز مراجعه کرده اید. در ادامه با ما همراه باشید تا به صورت کامل به پاسخ سوال خود برسید.

html چیست؟

html در واقع مخفف عبارت hyper text markup language می باشد. معنی این عبارت زبان نشانه گذاری ابر متن است. پس متوجه شدید که html زبان نشانه گذاری است. تمامی صفحات وب با html ساخته شده اند. مورد دیگری که باید حتما بدانید این است که مرورگر ها زبان نفهم هستند. 🙂 . مرورگر ها تنها html می فهمند. یعنی زبان های برنامه نویسی تحت وب دیگر هم به html تبدیل می شوند و بعد برای مرورگر ارسال می شوند.

تشبیه زبان های برنامه نویسی تحت وب با اعضای بدن

همانطور که میدانید صفحات وب با چندین زبان برنامه نویسی طراحی می شوند. در همین راستا برای درک بهتر زبان های برنامه نویسی تحت وب قصد داریم تا آنها را با اعضای بدن تشبیه کنیم.

html : چهار ستون بدن به عبارت دیگر اسکلت بدن

css : پوست و زیبایی

php و javascript : این دو زبان معمولا مغز صفحات وب هستند و وظیفه ی ثبت نام ورود و غیره را بر عهده دارند.

html، یا بهتر است بگویم وبسایت ها چگونه به وجود آمدند؟

در جلسه ی html چیست قصد دارم تا جیک و پیک html را برای شما شرح دهم. قضیه از این قرار است که در مکانی، دانشمندان به صورت سالانه دور هم جمع می شدند و دانسته های خود را به هم انتقال می دادند. در همان حین تیم برنز- لی که در شرکت سرن اروپا کار می کرد فکری به سرش زد. فکری که به سرش زد این بود که چطور بدون اینکه نیاز به حضور همه ی دانشمندان کنار هم باشد بتوانند دانسته های خود را به هم انتقال دهند. و سپس به فکر ایجاد موراد زیر افتادند:

  1. زبان نشانه گذاری ابر متن
  2. آدرس یا URL
  3. پروتکل انتقال متن (HTTP)
اوپس! پیشنهاده میشه این آموزش رو بخونی  کسب درآمد از سایت (15 روش ناب و پولساز)

و بعد از مدتی اولین نسخه ی html و اولین وبسایت منتشر شد. فرض کنید جایی نشسته اید و یک دفعه تکنولوژی بزرگی که به تک تک خانه های مردم نفوذ کند به ذهن شما برسد. 😐

کامپایلر ها چه کاری انجام می دهند؟

در ادامه ی مبحث html چیست؟ و درک بهتر آن می بایست به نحوه ی تبدیل دیگر دستورات به html هم پی ببرید. در واقع کامپایلر های سرور زبان های برنامه نویسی مثل php یا asp را به html تبدیل می کنند و در مرحله ی بعد برای کاربر ارسال می کنند. در سیستم هایی مثل انروید هم در مرحله ی آخر زبان های برنامه نویسی به صفر و یک تبدیل می شوند و سپس برای قطعات الکترونیکی ارسال می شوند.

دستورات html چگونه هستند؟

به هر دستور html تگ html گفته می شود. شما در صفحات وب شاهد ویدیو ها تصاویر و… هستید. ولی زبان نشانه گذاری html تنها به صورت متنی نوشته می شود و مرورگر ها با اجرای دستورات یا تگ های html تصاویر و ویدئو ها را نمایش می دهند. در واقع ما با استفاده از تگ های html صفحات وب را برای مرورگر ها نشانه گذاری یا توصیف می کنیم. البته در نسخه های اولیه ی html همچین ویژگی هایی وجود نداشت و به تدریج در بروزرسانی های بعد خوشبختانه این موارد اضافه شدند. همچنین تگ های html هر کدام معنای خاصی دارند وظیفه ی درک هر تگ برگردن مرورگرها است.

چگونه یک سایت به نمایش در می آید؟

زمانی که شما مثلا آدرس سایت رعد آموز را وارد میکنید، یک درخواست به سرور ارسال می شود و سپس اطلاعاتی که در داخل هاست وجود دارند به کاربر نمایش داده می شوند. اگر در مورد با هاست اطلاعاتی ندارید پیشنهاد می شود آموزش هاست چیست را مطالعه نمایید.

اوپس! پیشنهاده میشه این آموزش رو بخونی  بلاگری چیست؟ + چگونه بلاگری کنیم؟

چرا html زبان نشانه گذاری نیست؟

html به خاطر نداشتن یک سری شاخصه های خاص مانند عدم وجود امکان تعریف متغیر در html زبان برنامه نویسی نیست.

مورد دیگری هم که در مورد با html وجود دارد این است که شما نباید از html انتظار ساخت یک صفحه ی زیبا را داشته باشید. در واقع وظیفه ی صفحه آرایی و زیبا سازی صفحات وب بر دوش زبان برنامه نویسی css است.

یک طرز فکر اشتباه!

به نظر من لازم است در این مقاله ی آموزشی تحت عنوان html چیست؟ یک تلنگر کوتاهی هم به طرز فکر اشتباهی که خیلی شایع است بزنیم. طرز فکر اشتباه این افراد این است که باید خود می گویند html را یاد بگیریم یا css را یاد بگیریم. اما این کاملا اشتباه است شما برای ساخت یک صفحه ی وب کامل، باید حتما دوره های آموزش html و سپس دوره های آموزشی css را بگذرانید.

html آسان است؟ - رعد آموز

آیا html زبان سختی است؟

در جواب به این سوال باید گفت خیر. html یک زبان نشانه گذاری است و می توان به راحتی با آن کار کرد و صفحات را برای مرورگر ها توصیف کرد. من به عنوان اولین زبان html را آموختم. همچنین به شما پیشنهاد می کنم اگر قصد دارید یک طراح سایت حرفه ای شوید با وجود وردپرس و…  با اینکه نیازی به برنامه نویسی ندارید ولی به مقدار کم و دست و پا شکسته html آشنایی داشته باشید، خیلی به شما کمک می کند.

بهترین روش یادگیری html چیست؟

تا به اینجا متوجه شدید که این زبان نشانه گذاری برای ورود شما به دنیای وب الزامی است. حال بهترین روش یادگیری html چیست؟

اوپس! پیشنهاده میشه این آموزش رو بخونی  آموزش برندسازی + ۹ نکته ناب برندینگ در سال ۱۴۰۱

طبق تحقیقات شخصی من، بهترین روشی که می توانید html رو یاد بگیرید و به صورت کامل درک کنید این است که html را همراه با css بیاموزید. با این روش شما هم در زمان صرفه جویی می کنید و با یک تیر دونشان می زنید.

css چیست؟ یک زبان برنامه نویسی تحت وب است که مکمل html است. در واقع html و css به کمک هم یک صفحه وب کامل را به وجود می آورند. مثلا اینکه یک تصویر در صفحه وب نمایش داده شود توسط html صورت می گیرد و سپس با css می توان گوشه های تصویر را گرد کرد و…

نتیجه گیری

با پیوستن html به تکنولوژی تغییر و تحولات زیادی در این زمینه رخ داد. همچنین فضای وب مانند یک ویروس با سرعت بالا در کل جهان پخش شد و مورد استقبال زیادی قرار گرفت، تا جایی که امروزه، روزهای محدودی هستند که هیچ چیزی را در گوگل سرچ نکنید و از فضای وب استفاده نکنید.

هر گونه سوالی در مورد با این اموزش داشتید در قسمت نظرات مطرح کنید. در کمتر از 10 ساعت به شما پاسخ داده خواهد شد. امیدوارم که این آموزش توانسته باشد به شما کمک کند. 🙂 .

3.5/5 - (4 امتیاز)